Hakkımda

Merhaba,

İlkokul öncesinde elime kalem aldığımda sanırım kendim dahi bilmesem de bugünlerin temelini atıyordum. İlkokuldan, makine teknikerliğine kadar memleketim Sivas’ta öğrenim gördüm. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme bölümünden mezun oldum. Anadolu Üniversitesin de okurken aynı zaman da CAD konusunda kendimi yetiştirmeye de devam ediyordum.

Üniversite laboratuvarların da CAD ile tanışarak sevdiğim işi de bulmuştum artık. 🙂

Programları severek kullandığım için gittikçe modellemesi güç olan ürünler ve eşyalarla çalışarak kendimi her geçen gün biraz daha geliştirmeye odaklanmıştım. Bunun neticesi olarak elimde yüzlerce CAD datası arşivlenmiş olarak duruyor. Çalışmalarımı yaparken bir yandan da forum sitelerinde ve sosyal ağlarda paylaşım yapabilmek kaynak çıkartabilmek için video kayıtları alıyordum. Bunlar beğeni toplayınca o günlerde bulunamayan eğitim kaynakları oluşması için bir kaç tane SolidWorks üzerine yüzey modelleme ve simulationxpress üzerine eğitim setleri yayınladım.

Yaptığım tasarımları görsellşetirmeyi, animasyon ile hareket ettirmeyi sevdiğim için render programlarına da meraklıyımdır. Hatta KeyShot için KeyShot 4 sürümü ile ilk Türkçe eğitim setini de hazırladım. PhotView 360 için de ufak bir eğitim setim mevcut bu arada.

Kişisel gelişimimin yanı sıra iş tecrübesi olarak şuana kadar  iki farklı firmada ve bir üniversite & tübitak projesin de çalışmışlığım var. İstanbul Üniversitesi’nin   Proje Yerel T1 elektrikli aracının karoseri tasarımında katkı sunarken, ayrıca endüstriyel tasarımcı olarak da Kayseri OSB’de ihracat yapan küçük ve orta ölçekli iki farklı firmada 3 yılı geçkin tecrübe edindim. Her iki firmada da güzel dostluklar ve çalışma arkadaşları edinmiş olmam en büyük kazancım oldu, askerlik öncesi bu ölçekte bir tecrübe ise benim için paha biçilmezdi.

Bana tüm istek ve görüşleriniz için ahmetmikailyazici@gmail.com ve sosyal hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.

 

 


Leave a Reply