KeyShot kaliteli render ayarları

Merhabalar,
Bu yazımızda nasıl daha kaliteli renderlar alırız bundan bahsedeceğim. Dilerseniz herkes için olayı daha basit hale getirelim ve gözü  kapalı KeyShot kaliteli render ayarları neler listeyeyim:

Maksimum süre (Maximum Time):

Bu seçenek ile işinize tanımlayacağınız zaman ile hem render ne kadar süreceğine siz karar vermiş olur hem de işin teslim süresine yetişebilecek en iyi kalitede renderı almış olursunuz. Elbette bu yöntem basit olduğu için bazı detay yönetim araçlarına erişemiyoruz, doğal olarak bazı sahnelerde çözüm olmayabilir.

 Maksimum örnekleme (Maximum Samples):

İkinci seçeneğimiz de en az ilki kadar basit: Bu seçenek oluşturulan görüntüdeki her pikselin kaç kez hesaplandığını kontrol eder. Çok düşük bir değer, aşırı parazitli bir görüntüye neden olur. Örneklemenin artırılması paraziti azaltacaktır, ancak bu ayarı çok yükseğe çıkarmak, kalitede fark edilebilir bir fark olmaksızın oluşturma sürelerini artıracaktır.

Peki kaç örnek kullanmalıyım?

Genel olarak konuşursak, basit bir sahne daha az örnek gerektirir ve daha karmaşık aydınlatma ve malzemeler içeren bir sahne daha fazla örnek gerektirir.

Özelleştirilebilir Kontrol(Custom Control):

Keyshot’da bulunan tüm kalite ayarları üzerinde kontrol sağlar. Bu seçenek varsayılan değerleri ile hızlı ve başlangıç düzeyinde renderlar elde edebilirsiniz. Alt ayarları artırdıkça render süremiz bir o kadar uzayacak ve kalite de buna oranla iyileşecektir.

Bu özet bilginin yanı sıra KeyShot için hazırladığım ilk Türkçe set olma özelliğini taşıyan kapsamlı setime buradan ulaşabilir, çok uygun fiyata ömür boyu öğrenme garantili olarak temin edebilirsiniz.

Herkese keyifli çalışmalar 🙂


Facebook

Tık

  • 1
  • 191
  • 902
  • 10.863
  • 751.844